Małgorzata WARSZYLEWICZ-WIESZCZEK

wieszczek malgorzata

Prezes Fundacji OPTIMUM

O tym, że chcę zostać prawnikiem wiedziałam już od najmłodszych lat. Swoją drogę w tym kierunku rozpoczęłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na Wydziele Prawa Kanonicznego. Kolejnym krokiem były studia na Uniwersytecie Wrocławskim, Wydział Prawa i Administracji - Prawo Karne. Poszerzając swoją wiedzę ukończyłam studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej w zakresie Zarządzania Projektami Unii Europejskiej.
Podjęcie decyzji o założeniu społecznej szkoły podstawowej pojawiło się z czasem i było połączone nierozerwalnie z moim synem Dominikiem, który był jednym z jej pierwszych uczniów. Powołując do życia Szkołę w 1992 roku żyłam przekonaniem, że bardzo dobra edukacja Naszych uczniów poprawi standard bycia Nas wszystkich. Dobrze wyedukowany, wychowany młody człowiek, znający zasady prawidłowego współżycia w społeczeństwie to wyjatkowo cenna istota każdych czasów. To właśnie takie osoby odpowiedzialne są za nieustanną ewolucję Naszego Świata.

Zaczynając od motta "Dawać dzieciom mądrze, a nam będzie dobrze" zawędrowaliśmy, aż do 2018 roku w którym z dumą mogę powiedzieć, że czas poświęcony rozwojowi Szkoły OPTIMUM był najlepiej spędzonym czasem mojego życia. Dzięki niezbędnej wiedzy oraz doświadczeniom zgromadzonym przez ostatnie 26 lat wiem jak kierować Naszą placówką w taki sposób, by uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli czerpać satysfakcję z dnia codziennego.
Dominik ukończył SSP OPTIMUM, liceum i wyższe studia magisterskie. Jestem z Niego bardzo dumna. Wiem z obserwacji, że dzięki solidnym podstawom jego droga w dorosłość była raczej lekką i przyjemną. Tym większą daje mi to satysfakcję i poczucie realizacji z pracy.
Patrząc na absolwentów Naszej szkoły wierzę, że każdego z uczniów stać na osiągnięcie sukcesu. Naszym Wspólnym zadaniem jest pomoc w odnalezieniu indywidualnej ścieżki każdego z Nich.

Półroczny staż i cykl szkoleń "Przemiany edukacyjne w państwach europejskich u progu nowego tysiąclecia - wyzwania edukacyjne", organizowany przez l’Ecole Centrale Paris, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Polski i Francji, pod patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej,

    uczestnictwo w następujących konferencjach:
  • Międzynarodowa konferencja Państw Grupy Wyszechradzkiej:
  • "Osiągnięcia i Perspektywy Rozwoju Oświaty Niepublicznej w Polsce”
  • Międzynarodowa Konferencja "Fiński model edukacji. Budowanie sieci współpracy”
  • Ogólnopolska konferencja "Efektywne Zarządzanie Oświatą"
  • Ogólnopolska konferencja "Szkoły niepubliczne inne niż wszystkie"
  • Dolnośląska konferencja "Miejsce edukacji regionalnej we współczesnym systemie oświaty”
  • Dolnośląska konferencja "Nowe wymiary edukacji kulturalnej"
  • Konferencja metodyczna "Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży"

Kalendarz OPTIMUM

Kwiecień 2024
S M T W T F S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
© 2024 Fundacja OPTIMUM.
Designed by Stanley