Poeci są wśród nas

Jestem Gosia i mam 13 lat. Niedawno stworzyłam swój własny tomik – „16 wierszy”, który (jak w tytule można zobaczyć) wypełniony jest najróżniejszymi wierszami. Niektóre pisałam w wieku 9 lat, a inne później. Możliwość stworzenia z moich wierszy czegoś wspaniałego sprawiła mi wielką radość. To jest mój ogromny sukces. Może to nie osiągnięcie, za które dostaje się ocenę, lecz to coś o wiele lepszego, dzięki czemu możecie poczuć się pewniej i uwierzyć w siebie. Nie jest to książka, którą dostaniecie w księgarni, ale parę egzemplarzy, które daję w darze osobom godnym zaufania, bo wiem, że będą miały z tego tak wielką radość jak ja.
Chciałam bardzo podziękować Pani Marzen- mojej polonistce- za inspirowanie mnie do pisania. Pamiętam, jak w czwartej klasie podczas lekcji języka polskiego natchnęło mnie do tworzenia wierszy. Gdy poszliśmy na śniadanie, zamiast jeść, pisałam. Po powrocie Pani Marzena pozwoliła mi przeczytać głośno wiersze przed klasą. Było to dla mnie wielkie przeżycie i wtedy zaczęłam tworzyć. Nie umieściłam niestety tych pierwszych wierszyków w książce, ponieważ nie wiem, gdzie się znajdują, lecz pamiętam, że jeden z nich nosił tytuł „Muchomorek”.
Chciałam podziękować moim koleżankom z klasy oraz nauczycielkom, którym wręczyłam spis moich poezji, za wsparcie. To bardzo ważne, żeby wspierać kogoś, kto zrobił coś sprawiającego mu przyjemność, osiągnął sukces lub do niego dąży.
Jednak najważniejszymi osobami w całym procesie tworzenia książki byli moi kochani rodzice: Mama, która zawsze czytała moje wiersze ze wzruszeniem i mówiła, że jak się postaram, to zawsze spełnię marzenia, oraz mój Tata, który pomógł mi w wydaniu i zaprojektowaniu całej książki. Wy także nie bójcie się pokazywać Waszych osiągnięć publicznie i pamiętajcie, że marzenia może spełnić każdy, jeśli tylko na to zapracuje.
Małgorzata Konopka

 © 2023 Fundacja OPTIMUM.
Designed by Stanley