Zielona Szkoła klas 1-3

W dniach od 6 do 11 maja najmłodsi uczniowie Optimum uczestniczyli w zielonej szkole. Tym razem spędzili niemalże tydzień w Dusznikach Zdroju. Na miejscu czekało na nich mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć. Uczniowie codziennie uczyli się i bawili na świeżym powietrzu. Podczas wycieczek i spacerów wzbogacali swoją wiedzę na temat historii regionu oraz jego walorów przyrodniczych.
Uczniowie, wędrując wyznaczonym szlakiem, dotarli do schroniska „Pod Muflonem”. Odwiedzili też Dworek im. Fryderyka Chopina, odbyli spacer ścieżką zdrowia oraz czerpali papier w Muzeum Papiernictwa. W trakcie zabawy w podchody mieli okazję obserwować padalce zwyczajne. Samodzielnie kupili na poczcie znaczki i wysłali kartki do rodziców.
Nie zabrakło zajęć taneczno-wokalnych (karaoke, dyskoteka, pokaz talentów) oraz plastycznych, takich jak decoupage i praca z koralikami hama. Dzieci miały też przyjemność przenieść się w świat czarno-białej kinematografii i obejrzeć ekranizację powieści Kornela Makuszyńskiego „Awantura o Basię”.
Jak każdy wyjazd na zieloną szkołę tak i ten zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród.

 © 2024 Fundacja OPTIMUM.
Designed by Stanley